International Science Schools Fair
maandag 18 maart 2019

Vorig jaar mocht ik in Aurora (USA) aan twee leerlingen hun diploma uitreiken omdat ze op de dag dat we dat op school deden nog in Amerika verbleven vanwege hun deelname aan de International Science Schools Fair. Deze Fair wordt dit jaar door het gelijkname Network (ISSN) georganiseerd in Singapore. Singapore waar onze school in 2014 voor het eerst deelnam aan een science fair en gelijk met zilver thuiskwam. Drie leerlingen gaan daar de eer van onze school hoog houden: Fréderique Klop, Nadia Rigutto en Chantal Michels. En hoewel de vervwachtingen hooggespannen zijn (Frederique won immer de PWS-wedstrijd (VWO) hier op school), gaat het vooral om de fantastische ervaring. Aan deze Fair nemen leerlingen deel van 29 scholen over de hele wereld.

Samen met Niels Hesselberth begeleid ik hen daar. Mijn aanwezigheid is daar tevens vereist omdat aan de Science Fair ook een conferentie voor schoolleiders is gekoppeld. Vorig jaar is het ons gelukt om te worden toegelaten als adspirant-lid tot dit netwerk. Dit jaar gaan Niels en ik ons best doen om daarin weer een stapje verder te komen. Vanuit Europa zijn er nog drie andere scholen lid: één uit Engeland (waarmee we een komend schooljaar gaan uitwisselen) en twee uit Rusland. Dit netwerk is belangrijk voor ons. Met 4 scholen hiervan lopen er straks uitwisselingen (Iran, Indonesië, Thailand en Engeland) en andere tonen reeds interesse. Ook ontvangen we via hen nu met regelmaat uitnodigingen voor andere science fairs (JSSF, APCYS, KVIS en KAIST). Zo kunnen we nog meer leerlingen en docenten(!) de kans bieden om een unieke internationale ervaring op te doen. Hier vind je foto's

Terug naar overzicht